Vnuk a dědeček držící se za ruce

O Bepanthenu

Historie Bepanthenu

Bepanthen byl vytvořen a uveden na trh v roce 1944, přičemž od roku roku 2005 patří do portfolia společnosti Bayer.

Začali jsme s pouhými třemi přípravky včetně našeho klíčového produktu, Bepanthen Care Masti. Dnes je výsledkem našeho vývoje široká řada předních produktů pro péči o pokožku. Všechny naše přípravky jsou k dostání bez předpisu ve Vaší lékárně.

Klíčová složka Bepanthenu: provitamin B5

Sedící žena s pihami

V průběhu let dokázali naši vědečtí pracovníci plně využít hojivé síly dexpanthenolu, jinak známého jako provitamin B5, který používáme ve všech našich přípravcích. Tato látka přezdívaná "vitamín kůže" pomáhá udržovat kůži zdravou a je zapojena do mnoha metabolických procesů v našem těle.

Na buněčné úrovni se provitamin B5 rychle přeměňuje na kyselinu pantothenovou, která je klíčová pro tvorbu koenzymu A. Ten podporuje proces buněčné regenerace v kůži a sliznicích. Provitamin B5 také:

  • Podporuje buněčné dělení a migraci buněk
  • Podporuje tvorbu olejů v kůži
  • Urychluje růst tkání
  • Zmírňuje zánět
  • Zvyšuje schopnost kůže udržovat vlhkost
  • Stručně řečeno, provitamin B5 jemně napomáhá přirozené regeneraci kůže a současně ji udržuje hebkou, hladkou a hydratovanou.

Řada přípravků Bepanthen

Pro Bepanthen je charakteristický důraz na vývoj přípravků, které jsou účinné a současně šetrné. Proto úzce spolupracujeme s dermatology – jejich dlouholeté odborné zkušenosti garantují, že naše produkty nabízejí to, co Vaše pokožka potřebuje. Nic víc, nic míň.

Řada přípravků Bepanthen pokrývá Vaše potřeby i potřeby celé rodiny. Vyvinuli jsme přípravky pro péči o nejmenší děti, hojení drobných poranění, léčbu ekzému, ošetření drobných popálenin a další.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

 

Bepanthen a Bepanthen Plus jsou volně prodejné léčivé přípravky k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku dexpanthenol. Bepanthen Plus obsahuje navíc dezinfekční látku chlorhexidin.
Bepanthen Sensiderm je zdravotnický prostředek.
Bepanthen Care Mast a Bepanthen SensiDaily jsou kosmetické přípravky.

 

Bezpečnost a kvalita léčiv

Užitečné odkazy

 

L.CZ.MKT.CC.02.2019.1594