I malá poranění potřebují péči

Poranění menšího rozsahu, jako říznutí nožem, odřenina či poškrábání domácím mazlíčkem, bývají v rodinách s dětmi na denním pořádku. Děti rády zkoumají svět. Zvědavost a zvídavost je jim přirozená. Mnohdy neumí správně situaci vyhodnotit a zranění je tu. Číhají na nás téměř všude a během života se s nimi často potkáváme. 

Rodiče lepící náplast na nohu

Věděli jste? 

  • Chlapci jsou k poraněním a úrazům náchylnější, jejich zranění bývají závažnější než u děvčat.1,2
  • Děti se nejčastěji zraní doma či v blízkém okolí, zvláště ty menší.1,2
  • Největší riziko číhá na ty nejmenší-batolata (0-3 roky) a následně na děti ve věku dospívání (10-14 let)1,2

Nejlepší je prevence. Být svou předvídavostí před dětmi o krok napřed. Někdy je to však nesplnitelná mise, stejně jako ochránit sami sebe. Ani dospělým se totiž drobná poranění nevyhýbají. Když už se „TO“ stane, ošetřete zranění správně. Nastartujte proces hojení a předejděte vzniku infekce a tím i komplikacím. Jak na to? 
 

Nedejte infekci šanci

Drobná poranění opláchněte tekoucí vodou a vyčistěte od viditelných nečistot (např. škvára). Na omyté poranění naneste tenkou vrstvu Bepanthen Plus hojivého krému. Díky tomu zbavíte ránu nežádoucích bakterií a předejte vzniku infekce. Umožníte tak hladký proces hojení.

Lze hojení rány podpořit?

Mezi látky, které se na hojení podílí patří i dexpanthenol. Jde o provitamín B5, který potřebuje kůže k tomu, aby nastartovala proces obnovy poškozených buněk a tím přirozené hojení.

Podívejte se na krátké video, které zjednodušeně popisuje proces hojení omyté a vyčištěné rány za pomoci tenké vrstvy Bepanthen Plus hojivého krému.

Díky dezinfekční složce (chlorhexidinu) Bepanthen Plus hojivý krém úspěšně likviduje infekci v ráně – zbaví ji nežádoucích bakterií a zabraňuje další infekci. Účinná dezinfekce umožní ostatním složkám (dexpanthenolu) nastartovat proces hojení poškozené tkáně. Dexpanthenol je důležitý pro každou buňku v těle. Díky němu se kožní buňky obnovují. Od okrajů rány začínají nové buňky defekt zaplňovat, dokud se nevytvoří nová tkáň a poranění se zcela nezahojí.

Zdroje:
1. https://sancedetem.cz/urazy-u-deti-jejich-prevence#typy-urazu
2. https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/urazy-jsou-jednou-z-hlavnich-pricin-umrtnosti-deti/307972