Přebalování krok za krokem

Maminka přebalující miminko

Dodržováním několika jednoduchých kroků při výměně plenek můžete chránit pokožku miminka před opruzeninami. Přinášíme vám tipy v péči o dětskou pokožku při přebalování, a postup ve výměně plenek.

Nejprve si se ujistěte, že máte vše potřebné k přebalování po ruce, a nebudete tak nemuset odbíhat.

Výměna plenek dítěte krok za krokem

 1. Rozepněte miminku overal, či svlečte dupačky a začněte. Rozbalte plenku a poté velmi opatrně nadzdvihněte zadeček dítěte. Podepřete si jej zespodu rukou a mírně nadzdvihněte záda dítěte od podložky. Tento krok je nutné provádět velmi opatrně.
 2. Při čištění zadečku postupujte vždy od nejčistších partií k nejzašpiněnějším a směrem odpředu dozadu (od genitálií k hýždím). Nejlepší je omýt zadeček miminka pod tekoucí vodou, případně utřít vlhčenými dětskými ubrousky.
 3. Jemně osušte zadeček dítěte a nezapomeňte na malé záhyby v pokožce.
 4. Zadeček nechte chvilku větrat.
 5. Dejte čistou plenu pod miminko, namažte zadeček vhodnou mastí. Dbejte na to, aby se plena nedostala do kontaktu s nezahojeným pupíčkem dítěte. Můžete například ohrnout horní okraj pleny a dítě zabalte.
 6. Při každém přebalování je vhodné použít mast, která pečuje o zadeček dítěte (např. Bepanthen Baby) a pomáhá chránit a regenerovat pokožku dětského zadečku.
Miminko ležící při přebalování

Bepanthen Baby. Spolehlivá ochrana zadečku i šetrná péče pro něj i pro vás.

 • Pomáhá chránit dětský zadeček před vznikem opruzenin
 • Pečuje o prsní bradavky při kojení
 • Každodenní péče

Bepanthen Baby získal v roce 2019 ocenění spotřebitelů Nejdůvěryhodnější značka roku v kategorii přípravků na opruzeniny.

Jak mám Bepanthen Baby správně používat?

Při každém přebalení:

 • Na čistý suchý zadeček nanést tenkou vrstvu Bepanthen Baby.
 • Na celý zadeček stačí množství o velikosti hrášku.
 • Mast se dobře nanáší, nezanechává na pokožce bílý film. Vytváří ochrannou transparentní vrstvu, která umožňuje pokožce dýchat.

TIP: I pro citlivou pokožku předčasně narozených dětí.