Drobná poranění

Jsme si vědomi toho, že naše kůže je skutečně mimořádná. Vytváří ochrannou bariéru proti poškození a má pozoruhodnou schopnost se sama obnovovat a hojit. Když je však pokožka poraněná, stává se náchylnou k infekci, a proto může potřebovat ošetření antiseptickým (také můžeme použít termín dezinfekčním) přípravkem, jako je také Bepanthen Plus.

Muž s řeznou ránou a odřeninou z jízdy na kole

Různé typy ran

Způsob ošetření rány závisí na jejím typu. Pro všechny typy ran pak platí, že čím rychleji se správně ošetří, tím nižší je riziko infekce.

  • Odřeniny: jsou časté u dětí, mohou být bolestivé. V odřeninách je často špína, a tak je provází vyšší riziko infekce. Drobné odřeniny lze většinou ošetřit doma.
  • Řezné rány: většinou hodně krvácejí v důsledku poškození krevních cév. Malé řezné rány lze obvykle ošetřit doma.
  • Pokousání: pokousání od zvířete by měl kvůli vysokému riziku infekce vždy vyšetřit lékař.
  • Puchýře: způsobuje je nadměrné tření na kůži. Ve zraněné tkáni se hromadí tekutina a prosakuje z ní ven. Drobné puchýře lze obvykle ošetřit doma.
  • Proleženiny: jsou známé také jako dekubity a vznikají v důsledku působení tlaku na určitou oblast kůže, což vede k jejímu nedostatečnému prokrvování. V případě podezření na proleženiny se obraťte na svého lékaře, který provede potřebná odborná vyšetření.

Použití Bepanthen Plus k ošetření a pomoci s hojením drobných poranění

Bepanthen Plus Vám pomůže ošetřovat drobná poranění a podpořit jejich hojení. Hned, když k drobnému poranění dojde, je žádoucí ho vyčistit a aplikovat dezinfekční a hojivý přípravek. Bepanthen Plus obsahuje jak dezinfekční látku, tak hojivou složku. Chlorhexidin působí proti různým typům bakterií, zatímco dexpanthenol (provitamin B5) podporuje tvorbu a regeneraci kůže. Bepanthen Plus se může nanášet na poraněnou kůži.

Jakmile se již kůže začne hojit, může rovněž použití Bepanthen Plus podpořit přirozený proces hojení kůže.