Drobná poranění

Jsme si vědomi toho, že naše kůže je skutečně mimořádná. Vytváří ochrannou bariéru proti poškození a má pozoruhodnou schopnost se sama obnovovat a hojit. Když je však pokožka poraněná, stává se náchylnou k infekci, a proto může potřebovat ošetření antiseptickým (také můžeme použít termín dezinfekčním) přípravkem, jako je také Bepanthen Plus.

Muž s řeznou ránou a odřeninou z jízdy na kole

Různé typy ran

Způsob ošetření rány závisí na jejím typu. Pro všechny typy ran pak platí, že čím rychleji se správně ošetří, tím nižší je riziko infekce.

  • Odřeniny: jsou časté u dětí, mohou být bolestivé. V odřeninách je často špína, a tak je provází vyšší riziko infekce. Drobné odřeniny lze většinou ošetřit doma.
  • Řezné rány: většinou hodně krvácejí v důsledku poškození krevních cév. Malé řezné rány lze obvykle ošetřit doma.
  • Pokousání: pokousání od zvířete by měl kvůli vysokému riziku infekce vždy vyšetřit lékař.
  • Puchýře: způsobuje je nadměrné tření na kůži. Ve zraněné tkáni se hromadí tekutina a prosakuje z ní ven. Drobné puchýře lze obvykle ošetřit doma.
  • Proleženiny: jsou známé také jako dekubity a vznikají v důsledku působení tlaku na určitou oblast kůže, což vede k jejímu nedostatečnému prokrvování. V případě podezření na proleženiny se obraťte na svého lékaře, který provede potřebná odborná vyšetření.

Použití Bepanthen Plus k ošetření a pomoci s hojením drobných poranění

Bepanthen Plus Vám pomůže ošetřovat drobná poranění a podpořit jejich hojení. Hned, když k drobnému poranění dojde, je žádoucí ho vyčistit a aplikovat dezinfekční a hojivý přípravek. Bepanthen Plus obsahuje jak dezinfekční látku, tak hojivou složku. Chlorhexidin působí proti různým typům bakterií, zatímco dexpanthenol (provitamin B5) podporuje tvorbu a regeneraci kůže. Bepanthen Plus se může nanášet na poraněnou kůži.

Jakmile se již kůže začne hojit, může rovněž použití Bepanthen Plus podpořit přirozený proces hojení kůže.

Produkty Bepanthen

Bepanthen Plus 100g teaser

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus je vzhledem k jeho dezinfekčním a hojivým účinkům vhodné používat na ošetření drobných povrchových poranění, odřenin a škrábnutí s rizikem infekce. Tento léčivý přípravek obsahuje dexpanthenol, který pokožku hydratuje a regeneruje. Dezifekční složka chlorhexidin pak ránu dezinfikuje a zabraňuje množení choroboplodných zárodků. Bepanthen Plus lze lehce nanášet i omývat, nemastí ani nelepí.

Image