Jak bolestivé je tetování? Zjistěte, které oblasti jsou méně bolestivé
Jednou z prvních otázek, která napadne ty, kteří se chystají na své první tetování, je „Jak moc to bolí?“ Je to naprosto pochopitelná otázka, jelikož se jedná o proceduru, která porušuje integritu naší pokožky a způsobuje malé řezy a rány, ačkoli nepříliš hluboké. Odpověď však není jednoznačná. Bolest je totiž subjektivní a závisí na mnoha faktorech: každý ji vnímá jinak a totožné tetování může dvěma lidem způsobit velmi rozdílnou úroveň bolesti. Mimo to existují různé metody pro snížení bolesti během tetování, například výběr místa pro provedení tetování. Zde najdete veškeré informace a užitečné rady, jak se nejlépe vypořádat s obavami z tetování.
Tetování a bolest: Je to subjektivní?
První věcí, jak jsme již uvedli, je značná míra subjektivity, pokud jde o toleranci bolesti. To platí pro jakoukoli bolest - od bolesti hlavy až například po záněty, a samozřejmě to platí i pro tetování.
V takových případech mluvíme o prahu bolesti. Vnímání bolesti je individuální, a proto je snadné si představit, že stejná bolest může být pro některé lidi sotva snesitelná, zatímco pro jiné může být zanedbatelná nebo dokonce nezaznamenatelná.
Míru bolestivosti při tetování často prověřujeme tím, že se ptáme lidí ve svém okolí, kteří se již nechali tetovat, zda (případně jak moc) trpěli během tetování. Nemělo by nás překvapit, pokud někteří, možná dokonce u stejných motivů a na stejných částech těla, uvedou, že pocítili jen malou míru bolesti, zatímco jiní uvádějí střední nebo velmi silnou bolest.
Neměli bychom zapomínat na fakt, že často v tomto oboru hraje roli psychologický a emoční faktor. Ti, kdo jsou rozhodnutí, mají silné touhy po tetování a těší se na výsledek, mohou snáze ignorovat bolest; naopak ti, kdo nejsou úplně přesvědčení o tom, co dělají, mají strach z jehel nebo jsou zkrátka velmi nervózní z jiných důvodů, mohou subjektivně pociťovat intenzivnější bolest.